ALMANYA
Gündem

Almanya’da Öğrencilere 350 Euro’ya Kadar Bilgisayar Yardımı

Almanya'da koronavirüs nedeniyle evden online olarak ders gören öğrencilere yönelik 350 Euro'ya kadar teknik ekipman yardımı yapılacağı açıklandı.
11 Şubat 2021
@shutterstock

Almanya’da koronavirüs salgını nedeniyle sayısız öğrenci evden online olarak ders görmeye devam ediyor. Buna göre hükûmet, online dersler ile ilgili sosyal yardım alan ailelere yönelik yeni korona yardımı yapma kararı aldı. Söz konusu yardıma göre, online ders kapsamında ihtiyaç duyulan teknik ekipman için maddi destek sağlanacağı ve 350 Euro’ya kadar yardım yapılacağı açıklandı.

Yardım Geriye Dönük 1 Ocak 2021 Tarihine Kadar Yapılacak

Bu yardımın geriye dönük, bilgisayar, tablet, yazıcı gibi elektronik ürünler için 1 Ocak 2021 tarihine kadar alınabileceğinin de altı çizildi. Ayrıca sosyal yardım alan (Hartz IV) ve maddi olarak zor durumda olan her öğrenci için geçerli olduğu ifade edildi.

Alınan kararla, koronavirüs döneminde evde kalan, maddi olarak zor durumda olan ailelerin çocuklarının da diğer öğrencilere nazaran hiçbir dezavantaja maruz kalmadan gerekli ekipmanı temin edebilmeleri hedefleniyor.(bb)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş