AVUSTURYA
Gündem

Avusturya’da Hitler Hayranı Irkçı Polise Hem Hapis Hem Para Cezası

Avusturya’nın Graz kentinde ırkçı söylemlerde bulunduğu iddiasıyla yargılanan polis memuru, 15 ay hapis ve 1260 euro para cezasına çarptırıldı.
17 Eylül 2020
@Shutterstock
@Shutterstock

Avusturya kamu yayıncı kuruluşu ORF’nin haberine göre, bir polis memuru hakkında ırkçı, yabancı karşıtı ve Nazi söylemlerinde bulunduğu iddiasıyla Graz Bölge Mahkemesi’nde görülen dava karara bağlandı. Kendisine yöneltilen ‘Nazi propagandası ve ırkçılık’ suçlamalarını kabul etmeyen polis memuruna, 15 ay hapis ve 1260 euro para cezası verildi.

Hitler Hayranlığını Gösteren Unsurlar Bulundu

Habere göre, Graz Savcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında söz konusu kişinin evinde yapılan aramada, sanığın nazi lideri Adolf Hitler’e hayranlığını gösteren unsurlar ve cep telefonunda Hitler’e ait fotoğraflar bulundu. Ayrıca duruşmada tanık olarak dinlenenler, sanığın birçok kez ırkçı ve yabancı karşıtı söylemler kullandığına şahit olduklarını ifade etti.(AA,C)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Fransa’daki İslami Kuruluşlar: “Cumhurbaşkanına Sunulan Metin, Müslümanları Suçlayıcı ve Ötekileştirici”

Fransa’da bir süredir tartışılan, Ulusal İmamlar Konseyi İlkeler Tüzüğü’ne imza atmayan Millî Görüş Fransa İslam Konfederasyonu, Fransa'daki Türk Müslüman Dernekleri Koordinasyon Komitesi ve Tebliğ Federasyonu ortak bir açıklama yaptı. İslami kuruluşlar, prensipte imamlar konseyi projesini desteklemekle beraber Macron'a sunulan metnin Müslümanları suçlayıcı ve ötekileştirici ifadeler içerdiğini açıkladı.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş