ALMANYA
Gündem

Almanya’da Korona Vakaları Aylar Sonra Yeniden 2 Bini Aştı

Almanya'da son 24 saat içinde 2 bin 34 yeni koronavirüs vakasının tespit edildiği belirtildi. Buna göre nisan ayından bu yana bir günde kaydedilen en yüksek vaka sayısına ulaşıldığı kaydedildi.
17 Eylül 2020
@Shutterstock
@Shutterstock

Almanya’da Robert Koch Enstitüsü’nünün yayınladığı yeni verilere göre, son 24 saat içinde 2 bin 197 yeni koronavirüs vakası tespit edildi. En son nisan ayında bu derecede yükselen vaka sayıları, buna göre yaklaşık beş ay sonra ilk kez 2 binin üzerine çıkmış oldu.

Ölenlerin Sayısı 9 Bin 371’e Ulaştı

Öte yandan yine Robert Koch Enstitüsü’nün yayınladığı verilere göre, koronavirüsten ölenlerin sayısı 9 bin 371’e ulaştı. İlk günden bu yana toplam vaka sayıları 265 bin 857’a ulaşırken, iyileşenlerin sayısı 237 bin 300 olarak açıklandı.(bb)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Fransa’daki İslami Kuruluşlar: “Cumhurbaşkanına Sunulan Metin, Müslümanları Suçlayıcı ve Ötekileştirici”

Fransa’da bir süredir tartışılan, Ulusal İmamlar Konseyi İlkeler Tüzüğü’ne imza atmayan Millî Görüş Fransa İslam Konfederasyonu, Fransa'daki Türk Müslüman Dernekleri Koordinasyon Komitesi ve Tebliğ Federasyonu ortak bir açıklama yaptı. İslami kuruluşlar, prensipte imamlar konseyi projesini desteklemekle beraber Macron'a sunulan metnin Müslümanları suçlayıcı ve ötekileştirici ifadeler içerdiğini açıkladı.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş