Fransa
Gündem

Fransa’da Blois Gazali Okulu Dualarla Açıldı

Fransa'da yeni açılan Blois Gazali Okulu'nda Fransız eğitim müfredatının yanı sıra İslam din dersleri ile Arapça dil dersleri de verilecek.
Atila Koç
22 Eylül 2020
Blois Gazali Okulu dualarla açıldı.@camiahaber

İslam Toplumu Milli Görüş (CIMG) Güney Batı Fransa Bölgesine bağlı olarak hizmetlerini yürüten Blois şubesi İlkokul ve Anaokulundan müteşekkil okulunu açtı. Dualarla açılan okulun açılış törenine öğrenciler ve velilerin yanı sıra Blois ve çevresindeki Müslümanlar da katıldı.

Gazali (al Ghazali) Okulu adıyla açılan okulda Fransız eğitim müfredatı uygulanacak. Özel okul olması sebebiyle, resmi müfredatın yanı sıra okulda Arapça öğretimi ile İslam din dersleri de verilecek.

Okulda Fransa’nın resmi müfredatın yanı sıra Arapça ve İslam din dersleri de verilecek.

CIMG Blois Şube Başkanı Fatih Yolal okulun açılışında yaptığı konuşmada anaokulu ve ilk okuldan sonra bir kolej ve yatılı hafızlık eğitim merkezi de açmayı planladıklarını bildirdi. Yolal, kolej ve yatılı hafızlık eğitim merkezinin 3 yıl içerisinde faaliyete geçirmeyi planladıkları müjdesini de verdi.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Fransa’daki İslami Kuruluşlar: “Cumhurbaşkanına Sunulan Metin, Müslümanları Suçlayıcı ve Ötekileştirici”

Fransa’da bir süredir tartışılan, Ulusal İmamlar Konseyi İlkeler Tüzüğü’ne imza atmayan Millî Görüş Fransa İslam Konfederasyonu, Fransa'daki Türk Müslüman Dernekleri Koordinasyon Komitesi ve Tebliğ Federasyonu ortak bir açıklama yaptı. İslami kuruluşlar, prensipte imamlar konseyi projesini desteklemekle beraber Macron'a sunulan metnin Müslümanları suçlayıcı ve ötekileştirici ifadeler içerdiğini açıkladı.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş