FRANSA
Gündem

Fransa’da Kilise Yakınında Bıçaklı Saldırı: En Az Üç Ölü ve Bir Çok Yaralı Var

Fransa’nın Nice kentindeki Notre-Dame Kilisesi yakınında düzenlenen bıçaklı saldırıda en az 3 kişi hayatını kaybetti.
29 Ekim 2020

Fransa’nın Nice kentinde bulunan Notre-Dame Kilisesi yakınlarında düzenlenen bıçaklı saldırda en az üç kişi hayatını kaybetti. Saldırganın, olaydan kısa bir süre sonra yaralı olarak yakalandığı ifade edilirken, kimliğine ilişkin henüz herhangi bir açıklama yapılmadı.

Cumhurbaşkanı Macron Olay Yerine Gidiyor

Nice Belediye Başkanı Christian Estrosi, yaşanan olayla ilgili Twitter hesabından yaptığı açıklamada, saldırganın gözaltına alındığını doğruladı. Başkan Estrosi ayrıca Fransız BFM TV’de yaptığı açıklamada, iki kişinin hayatını kaybettiğini, iki kişinin de ağır yaralı olduğunu ifade etti. Ağır yaralı olanlardan birisinin saldırganın kendisi olduğunu belirtti.

Fransız basınında yer alan haberlere göre, saldırının kilise içerisi ile yakınında gerçekleştirildiği iddia edildi. Ayrıca öldürülen kişilerden birisinin 70 yaşlarında olduğu ifade edildi.

Öte yandan başkent Paris’te kriz masası oluşturulduğu, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un da olay yerine gittiği belirtiliyor. (c)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Fransa’daki İslami Kuruluşlar: “Cumhurbaşkanına Sunulan Metin, Müslümanları Suçlayıcı ve Ötekileştirici”

Fransa’da bir süredir tartışılan, Ulusal İmamlar Konseyi İlkeler Tüzüğü’ne imza atmayan Millî Görüş Fransa İslam Konfederasyonu, Fransa'daki Türk Müslüman Dernekleri Koordinasyon Komitesi ve Tebliğ Federasyonu ortak bir açıklama yaptı. İslami kuruluşlar, prensipte imamlar konseyi projesini desteklemekle beraber Macron'a sunulan metnin Müslümanları suçlayıcı ve ötekileştirici ifadeler içerdiğini açıkladı.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş