ALMANYA
Gündem

Almanya’da Camiye Tehdit Mektubu: “İslam’ın Kökünü Kurutacağız”

Almanya’nın Baden-Württemberg eyaletindeki Baden bölgesinde bir camiye tehdit mektubu gönderildi. Ayrıca Avusturya’da da bir caminin duvarına hakaret içerikli sözler yazıldı.
05 Kasım 2020
@Twitter

Avrupa’da İslam düşmanlığı kendisini göstermeye devam ediyor. Son olarak Almanya’nın Baden-Württemberg eyaletindeki Baden bölgesinde  Mescid-i Aksa Camii’ne tehdit mektubu gönderildi. Mektupta, İslam’ın ne Almanya ne de Avrupa’ya ait olmadığı yazarken, “Almanya’da İslam’ın, İslamcıların kökünü kurutacağız.” ifadeleri göze çarptı. Mektubun altında ayrıca terör örgütü NSU’nun imzası yer aldı.

Hüfingen DİTİB Mescid-i Aksa Camii söz konusu tehdit mektubunu posta yoluyla aldı. Camii Dernek Başkanı Hakan Taşdemir konuya ilişkin yaptığı açıklamada: “1996 yılında kurulan ve 230 üyesi bulunan cami derneğiyiz. İlk defa böyle bir saldırının olması açıkcası bizleri üzdü. Yerel yönetimlerle, komşularımızla yakın ilişkiler içerisindeyiz. Kapımız herkese açık olarak faaliyetlerimizi gerçekleştiriyoruz. Düzenlediğimiz etkinliklerde başta komşularımız olmak üzere okullardan ziyaretçi gruplarını ağırlıyoruz. Birlik ve beraberlik içerisinde huzurlu bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” diye konuştu.

“İslam ne Almanya‘ya aittir ne de Avrupa’ya. İslam’ı Almanya‘da yok edeceğiz, İslamcıları yok edeceğiz.” ibarelerinin yer aldığı tehdit yazısının posta yoluyla camilerine gönderildiğini ifade eden Taşdemir, 5 Kasım 2020 tarihinde gelen mektubu, belde emniyetiyle paylaştıklarını söyledi.  Taşdemir ayrıca, mektubun Hüfingen’e 30 kilometre uzaklıkta Villingen Schwenningen’den pul ve damgalı olarak gönderildiğini ve polisin olayla ilgili inceleme başlattığını belirtti.

Avusturya’da da Camiye Saldırı

Öte yandan Avusturya’nın Wels şehrinde Yunus Emre Camii’nin duvarına Hz. Muhammed’e yönelik hakaret içerikli yazılar yazıldı. Kimliği belirlenemeyen saldırganın, gece yarısı gerçekleştirdiği saldırı, Müslümanlar tarafından büyük tepki topladı. Cami yetkililerinin yazının üzerini, okunmaması için aynı gün siyah renkle boyadığı belirtildi.

Olayla İlgili Soruşturma Başlatıldı

Konuyla ilgili açıklama yapan polis ise “Saldırının neticesinde meydana gelen hasarın boyutu henüz tespit edilemedi.” ifadelerini kullandı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı. (c)

DİTİB Mescid-i Aksa Camii

 

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş