ALMANYA
Gündem

Kuzey Ren-Vestfalya’da Bakanlıktan Velilere Çağrı: Çocuğunuzu Anaokuluna Götürmeyin!

Almanya’nın Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti Aile Bakanlığı velilere seslendi ve çocukları anaokullarına götürmemeleri yönünde talepte bulundu.
11 Aralık 2020
@shutterstock

Almanya’nın Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinde Aile Bakanlığı’ndan anaokulları ile ilgili yazılı açıklama yayınlandı. Velilere, anaokullarına ve anaokul çalışanlarına hitaben yapılan açıklamada, anaokullarının 14 Aralık – 10 Ocak tarihleri arasında asgari olarak çaışacakları duyuruldu. Ailelere ise çocuklarını sadece zorunlu durumlarda anaokullarına götürmeleri ricasında bulunuldu.

“çocuklarınızı mümkün mertebe anaokullarına götürmeyin”

Bakanlıktan velilere hitaben yapılan çağrıda, “Velilere sesleniyoruz, anaokul hizmetlerinden lütfen sadece zorunlu durumlarda faydalanın. Noel ve yılbaşı, bir çok ailenin çalışmadığı bir dönem. Tüm ailelerden rica ediyoruz: İş ve bakım ile alakalı tüm imkânlarınızı zorlayın ve çocuklarınızı mümkün mertebe anaokullarına götürmeyin.” ifadeleri kullanıldı.

Bakma İmkânı olmayan ailelere hizmetler devam edecek

Açıklamada, zor durumda olan ve çocuklarına bakma imkânı olmayan ailelere yönelik hizmetlerin ise devam edeceği açıklandı. Bunun, özel nedenler için de geçerli olacağı belirtildi. Bu uygulamadan, hiçbir çocuğun zarar görmemesi gerektiği ifade edildi. Bu durumda olan söz konusu ailelerin anaokulları ile iritbata geçmeleri ricasında bulunuldu.(bb)

 

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş