ALMANYA
Gündem

Almanya’da İhtiyaç Sahiplerine 50 Milyon FFP2 Maskesi Dağıtılacak

Almanya’da ihtiyaç sahibi vatandaşlara toplam 50 milyon FFP2 tipi maskenin ücretsiz olarak dağıtılacağı açıklandı.
29 Ocak 2021
@aa

Almanya’da koronavirüs salgını ve mutasyonlu virüsler nedeniyle önlemlerin sıkılaştırılması sonrası toplu taşıma araçları ve mağazalarda tıbbi koruyucu maske takma zorunluluğu getirildi. Bunun ardından FFP2 tipi maskelerine artan talep ile birlikte hükûmet yeni bir karar aldığını açıkladı. Buna göre ihtiyaç sahibi vatandaşlara toplam 50 milyon FFP2 tipi maskenin ücretsiz olarak dağıtılacağını duyuruldu.

“Salgının seyri düşüşe geçti”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn, söz konusu kişilere sağlık sigortalarından mektup geleceğini ve maskelerin, bu mektup ve nüfus cüzdanı ile eczanalerden temin edilebileceğini duyurdu. “Söz konusu uygulama, pandemi dönemine önemli bir katkıda bulunacak.” ifadelerini kullandı. Salgının gidişatıyla ilgili de konuşan Spahn, “Salgının seyri düşüşe geçti. Son günlerde açıklanan rakamlar cesaretlendirici.” diye kaydetti.

Almanya’da 19 Ocak tarihinde Başbakan Angela Merkel ve Eyalet Başbakanları, ülke çapında toplu taşıma araçları ve mağazalarda tıbbi maske zorunluluğu getirmişti.(bb)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Suudi Arabistan 2021 Haccına Hazırlanıyor

Salgına karşı attığı adımlarla pandeminin önüne büyük ölçüde geçmeyi başaran Suudi Arabistan'ın bu yıl hac için aşı şartı isteyebileceği ifade edildi.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş