Gündem

Almanya’da Fırtına Kopuyor: Seferler İptal Edildi, Ağaçlar Devrildi!  

Almanya’da fırtına etkisini göstermeye başlarken, bazı bölgelerde 160 kilometre hıza ulaştı. Fırtına neticesinde ağaçlar söküldü, uçak seferleri iptal edildi, demiryolları aksadı.
21 Ekim 2021
@Shutterstock (temsili)

Almanya’da Ignatz adı verilen fırtına tüm bölgelerde etkisini göstermeye başladı. Buna göre fırtına yer yer bazı bölgelerde 160 kilometre hıza ulaştı. Bazı bölgelerde ise şiddetli fırtına neticesinde ağaçlar söküldü. Hamburg’da ağaçlar, arabaların ve bir evin üstüne devrildi. Münih’te inşaat hâlindeki bir binaya kurulan iskele çöktü. Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinde ise bir tır, şiddetli rüzgar nedeniyle devrildi.

Demiryollarında Aksamalar Söz Konusu

Öte yandan Kuzey Ren-Vestfalya eyaletindeki demiryollarında şehirler arası ulaşımın tamamiyle iptal edildiği duyuruldu. Hessen, Rheinland-Pfalz, Baden-Württemberg ve Bayern’in de fırtınınan etkisinde kaldığı ifade edildi. Özellikle bu bölgelerde de demiryollarında aksamaların söz konusu olduğu belirtildi.

“Yüzlerce İşçi Çalışıyor”

Devlet Demiryolları Sözcüsü, konuyla ilgili açıklamalarda bulunurken, “Yüzlerce işçi raylardaki ağaçları, diğer engelleri ve oluşan hasarları ortadan kaldırmak için çalışıyor.” diye konuştu. Fırtına nedeniyle seyahatini ertelemek zorunda olan kişilerle alakalı ise “Bu yolcular an itibariyle, durumun normalleşmesinden yedi gün sonrasına kadar biletlerini iade edebilir.” ifadelerini kullandı.

Havaalanrında da Aksama Var

Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinde bulunan havalanlarında da bazı kısıtlamaların söz konusu olduğu açıklandı. Buna göre Düsseldorf Havalimanı’nda dört uçak seferi, hava yolu şirketleri tarafından iptal edildi. Frankfurt Havaalanı’nda da az da olsa aksamaların söz konusu olduğu bildirildi.(c)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş