Gençlik

Almanya’da Yeni Yılda Üniversite Öğrencilerine 200 Euro’luk Yardım Geliyor

Almanya’da üniversite öğrencilerine bir defaya mahsus 200 Euro’luk elektrik ve kalorifer yardımı geliyor.
08 Aralık 2022
@Shutterstock

Almanya’da üniversite öğrencilerine yeni elektrik ve kalorifer yardımı geliyor. Federal Meclis’in onayladığı uygulamada, 1 Aralık tarihinde Almanya’da herhangi bir üniversitede kayıtlı olan ve ailesiyle birlikte yaşamayan öğrencilere bir defaya mahsus 200 Euro’luk yardım yapılacak.

başvurular 21 Aralık’ta başlıyor

Başvurular 21 Aralık’ta dijital ortamda başlayacak. Üniversitenin yanında çalışan ve meslek okulunda okuyan öğrencilere söz konusu yardım ulaştırılacak. Buna göre yaklaşık 3,4 milyon öğrenci yardımdan faydalanacak.

tam tarih henüz netleşmedi

200 Euro’luk yeni yardımın, banka hesaplarına yeni yılla birlikte yatacağı tahmin ediliyor. Bunun tam olarak hangi tarihte gerçekleştirileceği ise henüz netlik kazanmadı. Mevcut durumda dijital ortamda bir başvuru platformu oluşturuluyor.(bb)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Mevlid Kandili: Alemlere Rahmet Efendimizin Doğum Günü

Bugün Müslümanlar için en önemli gün ve gecelerinden biri. Zira bugün, alemlere rahmet, iki cihan güneşimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v.)’in doğum günü. Yüce Rabbimizin affına mazhar olmak isteyen Müslümanlar, gecelerini camilerde veya evlerinde ibadet ederek ihya edecekler.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş