Toplum

Son Dileği Umre Olan 14 Yaşındaki Kanser Hastası Tevhid Toprağa Verildi

Almanya’da son dileği umre olan ve geçtiğimiz Ekim ayında IGMG Hac, Umre Seyahat organizesi ile umreye giden kanser hastası 14 yaşındaki Bangladeşli Müslüman genç Tevhid, göz yaşlarıyla defnedildi.
27 Ocak 2023

Kanser hastası olan Bangladeş asıllı Tevhid’in cenaze namazı, İslam Toplu Milli Görüş Recklinghausen Camii’nde cuma namazını muteakıben kılındı.  Tevhidin naaşı namazı sonrasında gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı.

Tevhid’in cenaze namazını IGMG Eğitim Başkan Yardımcısı Dr. Hakan Aydın kıldırdı.

Cenaze namazında IGMG Ruhr A Bölge Başkanı Abdullah Kodaman’ın yanı sıra çok sayıda Müslüman da hazır bulundu.

Dr. Hakan Aydın, cemaate hitap ederken, Kabe’yi ziyaret etme arzusu olan küçük Tevhid’in bu arzusunun IGMG tarafından yerine getirildiğini söyledi.

Doğum Gününü Umre’de Kutlamıştı

Geçtiğimiz Aralık ayında da Tevhid’in doğum gününü Umre’yi beraber yaptığı arkadaşları bir sürpriz yaparak kutlamıştı. Tevhid’in ben öldükten sonra annem yalnız kalmasın diye çok istediği kedi de doğum gününde kendisine hediye edilmişti.

Gençlik | 5 Ekim 2022 Almanya’da Ölümcül Hasta 14 Yaşındaki Gencin Son Dileği Umre Oldu 5 Ekim 2022

14 yaşındaki Bangladeşli 4’üncü evre kanser hastası Tevhid, tedavi olma amacıyla geldiği Almanya’da durumunun kritik olduğunu öğrendikten sonra son isteğinin Umre’ye gitmek olduğunu söylemişti.
Doktorların önce izin vermediği, daha sonra ise gidebilir raporu verdiği Tevhid, İslam Toplumu Milli Görüş Hac Umre ve seyahat işlerinin desteği ile annesi ile birlikte hayalini kurduğu Umre için kutsal topraklara uğurlanmıştı.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Avrupa’da Müslümanlar “Buyrun Ben Müslümanım” Dedi

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) tarafından her sene yapılan “Buyrun, Ben Müslümanım” aksiyonu Almanya ile Fransa’da başarı ile yürütüldü. Yüzlerce insanla yüz yüze yapılan görüşmelerle İslam ve Müslümanlara dair sorulara cevaplar verildi.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş