Gündem

Aşırı sağcı AfD Eş Başkanı: Hükümet Sorumluluğunu Üstlenmeye Hazırız

Aşırı sağcı Almanya için Alternatif Partisi (AfD) Eş Başkanı Tino Chrupalla, ülkede artan oy oranlarına işaret ederek Federal Hükümetin bir parçası olmak istediklerini söyledi.
29 Temmuz 2023
AfD Eş Başkanı Tino Chrupalla @Twitter

Aşırı sağcı Almanya için Alternatif Partisi (AfD) Eş Başkanı Tino Chrupalla, Magdeburg kentindeki AfD kurultayında 600 delegeye hitap etti. Anket sonuçlarına göre yüzde 20 civarında oy oranlarının olduğunu dile getiren Chrupalla, disiplin, birlik ve uyum içinde çalışarak partisinin Federal Hükümetin bir parçası olmasını istediklerini belirtti.

Aşırı sağcı AfD Eş Başkanı: Federal Hükümetin Bir Parçası Olmak İstiyoruz

Gündem | 26 Temmuz 2023 Almanya’da CDU Liderinin “AfD ile İşbirliği Yapılabilir” Sözleri Tepki Çekti 26 Temmuz 2023

Aşırı sağın oy oranı her geçen gün artıyor

Chrupalla, “Hükümet sorumluluğunu üstlenebiliriz. Daha fazlası için hazırız.” diye konuştu. Müslüman ve yabancı karşıtlığıyla bilinen AfD’nin eş başkanı Chrupalla, konuşmasında, ayrıca ülkedeki diğer partilerin kendilerini dışlayarak işbirliği yapmaktan kaçınmasını da eleştirdi.

“İşbirliğine açığız”

AfD Eş Başkanı Chrupalla, partilerinin sadece Yeşillerle işbirliğinden kaçındığını ve diğer koalisyon ortaklarına açık olduğunu ifade etti. AfD kurultayında gelecek yılın haziran ayında yapılacak Avrupa Parlamentosu seçimleri için adayların belirlenmesi bekleniyor. (aa,c)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş