Toplum

İpsala Sınır Kapısı Kapatıldı! Kilometrelerce Araç Kuyruğu Oluştu

İpsala Sınır Kapısı'nın Yunanistan'daki yangınlar sebebiyle geçişlere kapatılmasının ardından Edirne'deki Pazarkule Sınır Kapısı'na yönelenler yoğunluk oluşturdu.
21 Ağustos 2023
@aa

Dedeağaç kentinde dün çıkan yangın nedeniyle Yunanistan’ın bölgede acil durum ilan etmesinin ardından Edirne Valiliği de İpsala Sınır Kapısı’ndan geçişlerin durdurulması kararı aldı.Kapının kapatılması sonrası, Yunanistan’a geçmek isteyenler Pazarkule Sınır Kapısı’na yöneldi.

Pazarkule’de yoğunluk oluştu

Yunanistan’a geçmek isteyen aralarında Avrupalı Türklerinde olduğu pek çok kişi geçiş için Pazarkule’de yoğunluk oluşturdu.Yıllık izin sonrası yaşadığı Fransa’ya giden Samet Kaplan, 2 aylık iznin ardından dönüşe geçtiğini ancak bir aksilikle karşılaştığını söyledi.

“200 kilometre kadar yolumuz uzayacak”

İpsala Sınır Kapısı’ndaki görevlilerin, Yunanistan’da çok büyük bir yangın olduğunu belirterek, kendilerini Pazarkule’ye yönlendirdiğini anlatan Kaplan, “Burada da bir yoğunluk oluşmuş durumda. İnşallah Allah’ın izniyle sağ salim gideriz. Normalde hep İpsala üzerinden gidiyorum. Buradan 200 kilometre kadar yolumuz uzayacak. Yunanistan’da otoban kapalı olduğu için belki şehirlerin içinden yola devam edeceğiz.” diye konuştu.

“Rotamızı değiştirmek zorunda kaldık”

Almanya’ya giden Hüseyin Yazgan da İpsala’dan Yunanistan’daki yangınlardan dolayı Pazarkule’ye yönlendirildiğini belirtti.Rotasını değiştirmek zorunda kaldığını ifade eden Yazgan, “Güzergahım aşağı yukarı 250 kilometre uzuyor.” dedi. (aa,c)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Mevlid Kandili: Alemlere Rahmet Efendimizin Doğum Günü

Bugün Müslümanlar için en önemli gün ve gecelerinden biri. Zira bugün, alemlere rahmet, iki cihan güneşimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v.)’in doğum günü. Yüce Rabbimizin affına mazhar olmak isteyen Müslümanlar, gecelerini camilerde veya evlerinde ibadet ederek ihya edecekler.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş