Gündem

Filistin’e Destek Veren Fransız Vekilin Evi Saldırıya Uğradı

Fransa'da, Filistin'e verdiği destekle öne çıkan muhalif Boyun Eğmeyen Fransa Partisi (LFI) Milletvekili David Guiraud, evinin saldırıya uğradığını duyurdu.
04 Ocak 2024
Boyun Eğmeyen Fransa Partisi (LFI) Milletvekili David Guiraud @Facebook

Gazze’de yaşananlara tepki gösteren Boyun Eğmeyen Fransa Partisi (LFI) Milletvekili David Guiraud’ın evi saldırıya uğradı. Guiraud, Gazze’deki “etnik temizliğe karşı çıkan seslerin” susturulmaya çalışıldığını belirtti.

İsrail’in politikalarını eleştirdiği için son günlerde Fransız kamuoyunda Yahudi karşıtı olmakla itham edilen LFI Milletvekili Guiraud, X sosyal medya platformundan yaptığı paylaşımda, evinin saldırıya uğradığını duyurdu.

Yahudi karşıtı olmakla suçlanıyor

Paylaşımında, bu “acımasız ve hain” saldırıların, “İsrail politikasına karşı olan herkesi gayrimeşru gösterme” amacında olduğunu ifade eden Guiraud, “Filistinlilerin etnik temizliğine karşı olanların yok edilmesine” yönelik çabanın sürdüğünü vurguladı.

Milletvekili Guiraud, “Tüm gün çocuk cesetleri fotoğraflarının geçtiğini görürken adaletin sağlanması bu kadar zor.” ifadesini kullanarak, Gazze’de yaşananlara tepki gösterdi.

“Tüm tehditlere rağmen susmayacağım”

Gazze’deki sivil kayıpların İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana benzeri görülmemiş seviyede olduğunu belirten Guiraud, İsrail’in gerçekleştirdiği “korkunç katliam” karşısında “tüm tehdit ve saldırılara rağmen susmayı reddettiğini” vurguladı.

Fransa’da LFI milletvekilleri, Filistin’e verdikleri destekten dolayı 7 Ekim’den bu yana tehdit edildiklerini ve hedef gösterildiklerini belirterek, hükümeti bu konuda önlem almaya çağırmıştı.

Macron hükümetini eleştirdi

Hükümetin bu konuda herhangi bir adım atmamasını eleştiren vekiller, İçişleri Bakanı Gerald Darmanin’in, Fransız televizyon kanalı LCI’de çalışan Müslüman karşıtı, Fas kökenli Yahudi gazeteci Ruth Elkrief’e polis koruması sağlamasına tepki göstermişti. (aa,c)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş