Gündem

Alman Ordusu Türkçe Afişlerle Askeri Personel Arıyor

Son dönemde savunma harcamalarını ve personel sayısını artıracağını duyuran Almanya'da ordunun asker adaylarına yönelik afişlerinde Almancanın yanı sıra Türkçe çağrılara da yer verilmesi dikkati çekiyor.
24 Ocak 2024
Almanya'da ordunun asker adaylarına yönelik afişlerinde Almancanın yanı sıra Türkçe çağrılara da yer verilmesi dikkat çekiyor. @aa

Alman Silahlı Kuvvetleri internet sayfasında memur, pilot, büro personeli, yönetici, mühendis alacağını duyurdu. Hazırlanan afişlerde Almancanın yanı sıra Türkçe afişlerde yer aldı.

Alman Silahlı Kuvvetlerindeki (Bundeswehr) askeri personel sayısının mevcut 183 binden 2031’e kadar 203 bine çıkarılması hedefine ulaşmak için hazırlanan afişlerde Türkçe ” “Donanmamızın Bir Parçası Ol” ifadesiyle adayların başvuruda bulunması isteniyor.

Türklerin yaşadığı bölgelere afişler asıldı

Özellikle Türklerin yoğun olduğu bölgelere asılan ilan ve afişlerde kalifiye personelin çeşitli meslek gruplarında iş başvurusunda bulunabileceği belirtiliyor. Afişlerde başvuru için ziyaret edilmesi istenilen Alman Silahlı Kuvvetleri internet sayfasında ise memur, pilot, büro personeli, yönetici, mühendis, deniz subayı gibi çok sayıda meslek grubu yer alıyor.

Son dönemde personel sayısını artıracağını duyuran Almanya’da ordunun asker adaylarına yönelik afişlerinde Almancanın yanı sıra Türkçe çağrılara da yer verilmesi dikkat çekiyor. hazırlanan afişlerde Türkçe ” “Donanmamızın Bir Parçası Ol” ifadesiyle adayların başvuruda bulunması isteniyor.

Alman ordusu personel sıkıntısı yaşıyor

Alman Silahlı Kuvvetlerinin oluşturduğu başvuru sayfasında, yeterli görülmeleri halinde bilgilerini giren adaylarla daha sonra irtibata geçileceği belirtiliyor.

Almanya Savunma Bakanı Boris Pistorius, Haziran 2023’te yaptığı açıklamada, koronavirüs salgınından bu yana Alman ordusuna başvuranların sayısında düşüş olduğunu ve kalifiye personel sıkıntısı yaşandığını kaydetmişti. (aa,c)

Reklam (İç Sayfa)

Pin It on Pinterest

Paylaş