Gündem

Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier’den Türkiye’ye Ziyaret: 60 Kiloluk Döner Götürecek

Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier'in 22-24 Nisan'daki Türkiye ziyaretinde ikram için Berlin'den 60 kilogram döner götürüleceği belirtildi.
18 Nisan 2024

Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier’in Türkiye ziyaretinde Berlin’den götürülecek 60 kilogramlık döner ikram edilecek.

Berlin’de döner dükkanı işleten ve Türkiye’ye gidecek heyette bulunan Arif Keleş, yaptığı açıklamada, 22 Nisan akşamı İstanbul’da Cumhurbaşkanı Steinmeier’in vereceği davette döner ikramında bulunacağını söyledi.

“Gurur duydum”

Keleş, Steinmeier’in heyetine davet edilmekten mutlu olduğunu belirterek, “Cumhurbaşkanlığı makamından böyle bir davet gelmesi elbette gurur verici. Üç günlük gezide benim de bulunmamı istediler, çok mutlu oldum.” dedi.  Yaklaşık 40 yıldır Berlin’de döner dükkanları bulunduğunu ifade eden Keleş, “Dedemden bu yana üçüncü kuşak olarak Berlin’de döner dükkanımız var. İstanbul’a dönerimizin yanında soslarımızı da kendimiz götürüyoruz.” diye konuştu.

Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier’in Türkiye ziyaretinde ikram için Berlin’den 60 kilogram döner götürüleceği belirtildi. Berlin’de döner dükkanı işleten Arif Keleş Türkiye’ye gidecek heyette bulunacak.

Cumhurbaşkanı Steinmeier’da servis yapacak

Cumhurbaşkanı Steinmeier ile döner kesmeyi planladıklarını aktaran Keleş, “Edindiğim bilgiye göre Sayın Cumhurbaşkanı Steinmeier kendisi de biraz servis yapmak istiyor.” ifadesini kullandı.

Dükkanlarına Alman milli takımı futbolcularının da geldiğini belirten Keleş, “Antonio Rüdiger altyapıda futbol oynarken bizim dükkandan döner alırdı. Sonra milli takım oyuncularıyla döner yemek istemişler ve onları buraya getirdi. Daha sonraları Real Madrid takımı geldiğinde buraya, otelde onlara döner ikramında bulunduk.” dedi.

“hazır yemek sektöründe Döner ilk sırada”

Almanya’da döner sektörünün 7 milyar euroluk cirosu bulunduğuna dikkati çeken Keleş, ülkede son zamanlarda dönere zam gelmesinin ardından konunun Başbakan Olaf Scholz’a kadar ulaştığını, sosyal medyadan fiyatın düşürülmesi için Scholz’dan yardım dahi istendiğini vurguladı. Keleş, dönerin Almanya’da hazır yemek sektöründe birinci sırada yer aldığını sözlerine ekledi. (aa,c)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş