ALMANYA
Toplum

IGMG Camilerinde Bayram Hazırlıkları Tamamlandı

IGMG camileri bayram namazı için tüm hazırlıklarını tamamladı. Düsseldorf, Köln ve Ruhr-A Bölge Başkanları son durumu Camia’ya değerlendirdi.
23 Mayıs 2020
@Shutterstock

Almanya’da koronavirüs salgını nedeniyle yaklaşık 2 ay kapalı olan camiler önce belirli vakitlerde, daha sonra ise 5 vakit ve teravih için kapılarını açtı. Son olarak geçtiğimiz Cuma günü uzun bir aradan sonra camilerde Cuma namazları da eda edildi. Yarın kılınacak olan bayram namazı için ise camilerde tüm hazırlıklar tamamlandı. Bununla alakalı sizler için IGMG Bölge Başkanlarıyla görüştük.

IGMG Düsseldorf Bölge Başkanı Bayram Kılıç.

“Kardeşlerimiz Rahat Bir Şekilde Camilerimize Gelsinler”

IGMG Düsseldorf Bölge Başkanı Bayram Kılıç, Camia’ya yaptığı açıklamalarda, bayram namazı ile ilgili resmî kurumlarla iletişime geçtiklerini ve örnek olarak IGMG Willich Camisi’nin, bayram namazını stadyumda eda edeceğini ifade etti. “Kardeşlerimiz rahat bir şekilde camilerimize gelsinler, yönetim kurulları her türlü tedbiri aldılar.” diye konuştu.

Ruhr-A Bölge Başkanı Abdullah Kodaman.

“Tedbirlerden Taviz Vermeden Kardeşlerimiz Bayram Namazını Kılabilecekler”

Ruhr-A Bölge Başkanı Abdullah Kodaman da konuyla ilgili açıklamalarda bulunurken, bayram namazında da tedbirlerin aynı şekilde devam edeceğini ifade etti. “Bazı cemiyetlerimizin avlularında bayram namazı kılınabilecek. Dolayısıyla bu tedbirlerden taviz vermeden kardeşlerimiz inşallah bayram namazını kılabilecekler.” diye kaydetti. Başkan Kodaman, IGMG Ruhr-A Bölgesi’nin bazı camilerinde de namazın futbol stadyumlarında eda edileceğini dile getirdi.

Köln Bölge Başkanı Selahattin Demirci.

Köln Fatih Camii’nde Dört Defa Kılınacak

Köln Bölge Başkanı Selahattin Demirci ise yaptığı açıklamalarda, camilerinde kademeli olarak bayram namazının kılınabilecğeini ifade ederken, “Misal olarak IGMG Köln Fatih Camii’nde bayram günü dört defa inşallah bayram namazı kılınacak.” diye kaydetti. Demirci son olarak, “Güzel bir bayram sabahıyla uyanmayı Cenabı Hak hepimize nasip eylesin, daha güzel bayramlarda bizleri buluştursun.” diye konuştu.(bb)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş