HAFIZLIK EĞİTİMİ
Gençlik

IGMG Korona Sürecinde Hafızlık Çalışmalarını Online Sürdürüyor

İslam Toplumu Millî Görüş, hafızlık çalışmalarına korona sürecinde de ara vermedi. Çalışmalar online olarak sürdürülmeye devam ediyor.
05 Haziran 2020

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG)’nin hafızlık çalışmalarına koronavirüs süreci engel olamadı. Camilerin ve eğitim merkezlerinin geçici olarak eğitime ara verildiği 13 Mart 2020 tarihinden bu yana IGMG’ye bağlı hafızlık kurumlarında online eğitime geçildi. Düzenli bir müfredatla, ders planı oluşturularak öğrencilerin yüz yüze eğitimleri sanal ortama taşındı.

IGMG Württemberg Wangen Kuba Camii’nde 51 Talebe Eğitim Görüyor

IGMG Württemberg Bölgesi Wangen Kuba Camii Hafızlık Kurumu da hafızlık çalışmalarına hız kesmeden devam eden kurumlardan bir tanesi. 33 erkek, 18 kız talebenin hafızlık eğitimi gördüğü kurumda bu zamana kadar 6 öğrenci hafızlığını tamamladı.

18 Yaşındaki Muhammed Hafızlık Yolculuğunda Mutlu Sona Ulaştı

18 yaşındaki Muhammed Mustafa Şişman ön hazırlıktan hafızlığa uzanan beş yıllık yolcuğunda mutlu sona ulaştı. Beş çocuk annesi Nurhayat Şişman, oğullarının hafızlığını tamamlamasından çok mutlu. Muhammed Mustafa’nın babası Ali Kemal Şişman da oğlu adına mutluluğunu Camia ile paylaştı. Özellikle uzun soluklu eğitim sürecini takip edip hafızlığına vesile olan İslam Toplumu Millî Görüş teşkilatlarına duacı.

2012 yılından bu yana kurumsal çerçevede sürdürülen hafızlık çalışmaları İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) teşkilatları bünyesinde 20 bölgedeki 67 kurumda 1500 hafızlık öğrencisi ile gerçekleştiriliyor. Bu bağlamda 2014-2019 yılları arasında toplam 86 hafız ve hafize diploma sahibi oldu.(c)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş