SUUDİ ARABİSTAN
Gündem

Suudi Arabistan Açıkladı: Bu Yıl Yurt Dışından Hacı Kabul Etmeyeceğiz!

Suudi Arabistan, Kovid-19 nedeniyle bu yıl hac ibadetini sadece ülkede yaşayanlarla sınırlı tutacağını, yurt dışından hacı kabul etmeyeceğini duyurdu.
22 Haziran 2020
IGMG Hac Umre Başkanlığı, 2023 yılı hac fiyatı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Fiyatın geçen yıla oranla çok daha düşük olacağını duyurdu.

Müslümanların aylardır merakla beklediği karar belli oldu. Suudi Arabistan, bu yıl hac ibadetini sadece ülkede yaşayan vatandaşlarla sınırlı tutacağını açıkladı. Bu yıl yurt dışından hacı kabul edilmeyeceği de bu açıklamaya birlikte belli olmuş oldu.

IGMG HAC – UMRE BAŞKANLIĞI’NDAN DA AÇIKLAMA GELDİ

Öte yandan İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Hac-Umre ve Seyahat İşleri Başkanlığı’ndan da bir yazılı açıklama yapılırken, hac adaylarının, kayıtlarını 2021 senesine ertelemeleri tavsiye edildi. Bu işlemin ise bölge temsilciliklerinde gerçekleştirilebileceği ifade edildi. 

Şubat ayının sonunda Suudi Arabistan önce umre ziyaretleri ile ülkeye gelenler için girişleri geçici olarak askıya almış, 4 Mart’da da kendi vatandaşlarının ve ülkede ikamet edenlerin umre ziyaretlerini geçici olarak durdurma kararı almıştı.(c)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş