ALMANYA
Gündem

Almanya’da Okullar Açıldı: 1000’lerce Öğrenci Karantinada

Almanya’da okulların açılmasıyla birlikte korona vakaları da artış gösterdi. Kuzey-Ren Vestfalya eyaletinde 5 bin 900 öğrenci karantinaya alındı.
27 Ağustos 2020
@shutterstock

Almanya’da okulların açılmasıyla birlikte öğretmen ve öğrencilerdeki koronavirüs vaka sayısı artış gösterdi. Buna göre ülkenin en büyük nüfusuna sahip Kuzey-Ren Vestfalya eyaletinde okulların açılmasından kısa bir süre sonra dört okul tamamen, 31 okul ise kısmen koronavirüs vakaları nedeniyle kapatıldı. Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, eyalette ilk üç günde 350 öğretmen ve 5 bin 900 öğrenci karantinaya alındı.

“Bu Sayılar İyi Bir Başlangıcın Göstergesi”

Kuzey-Ren Vestfalya Eğitim Bakanı Yvonne Gebauer de konuyla ilgili açıklamalarda bulunurken, bu sayıların okul başlangıcının iyi bir şekilde yapıldığının bir göstergesi olduğunu belirtti. Gebauer ayrıca, pandemi sürecine uygun şekilde dizayn edilen sınıflardaki yüz yüze eğitimin doğru olduğunu kaydetti.

Öte yandan Almanya’nın başkenti Berlin’de de okulların açılmasının ardından 825 okulun 41’inde koronavirüs vakası ortaya çıktı ve yüzlerce öğrenci karantinaya alındı.(c)

 

 

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş