ALMANYA-TÜRKİYE
Gündem

Türkiye’den Negatif Test ile Gelenlere de Almanya’da Karantina Şart Olacak

Almanya’da 1 Ekim’den itibaren riskli bölgelerden gelen vatandaşlar için uygulanacak karantina, Türkiye’den gelenleri de kapsayacak. Buna göre Türkiye’den negatif test ile gelenler dahil, riskli bölgelerden gelenler en az 5 gün karantinaya tabi tutulacak.
23 Eylül 2020

Almanya’da 1 Ekim’den itibaren koronavirüs önlemleri kapsamında yeni bir uygulamaya geçilecek. Buna göre ülkeye riskli bölgelerden gelen vatandaşlar için karantina uygulaması başlayacak. Konuyla ilgili Camia’ya açıklamalarda bulunan Federal Sağlık Bakanlığı Yetkilisi uygulamayı doğrularken, “Başbakan Merkel’in son yapmış olduğu açıklamaya göre, Almanya’ya gelenler için karantina uygulamasının 1 Ekim’den itibaren başlaması bekleniyor. Bu uygulama test yaptırmış olanlar için de geçerli olacak. Tek fark, bu vatandaşların 5 gün sonra karantinadan çıkabilmesi olacak.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’den Gelenlere de Uygulanacak

Mevcut durumda Türkiye’nin de içlerinde bulunduğu riskli bölgelerden Almanya’ya son 48 saatte negatif test yaptırmış olan vatandaşlar için karantina uygulanmıyordu. Buna göre Türkiye’den Almanya’ya sonucu negatif olan test ile giriş yapanlar, günlük hayata herhangi bir kısıtlama olmadan dönebiliyorlardı. 1 Ekim’den itibaren başlaması beklenen yeni uygulamayla birlikte ise gelen vatandaşlar karantinaya tabi tutulacak ve en az 5 gün evlerinde durmak zorunda olacak.

Almanya’da Koronavirüs Vakalarında Son Durum

Almanya’da son 24 saatte 1.769 koronavirüs vakası tespit edildi. Toplam vaka sayısı ise bu şekilde 275 bin 927’e ulaştı. Virüsten hayatını kaybedenlerin sayısı ise 9 bin 409 olarak kaydedildi.(bb)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Fransa’daki İslami Kuruluşlar: “Cumhurbaşkanına Sunulan Metin, Müslümanları Suçlayıcı ve Ötekileştirici”

Fransa’da bir süredir tartışılan, Ulusal İmamlar Konseyi İlkeler Tüzüğü’ne imza atmayan Millî Görüş Fransa İslam Konfederasyonu, Fransa'daki Türk Müslüman Dernekleri Koordinasyon Komitesi ve Tebliğ Federasyonu ortak bir açıklama yaptı. İslami kuruluşlar, prensipte imamlar konseyi projesini desteklemekle beraber Macron'a sunulan metnin Müslümanları suçlayıcı ve ötekileştirici ifadeler içerdiğini açıkladı.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş