Gündem

Paris Kovid-19 Salgınında “Maksimum Alarm” Seviyesine Geçti

Fransa'nın başkenti Paris'te yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle "maksimum alarm" seviyesine geçildi.
05 Ekim 2020
Fransa'da Kovid-19'un daha hızlı yayılan İngiliz varyantının vakaların 4'te 3'ünü oluşturması salgının giderek kötüleşmesine neden oldu. @Shutterstock

Fransa’nın başkenti Paris’te koronavirüs (Kovid-19) salgınının seyri kötüleşmeye devam ediyor. Başbakanlıktan yapılan açıklamaya göre, vaka ve hastanelerde yoğun bakım hastalarının sayısının artmasının ardından Paris ve çevresinin “maksimum alarm” seviyesine geçtiği belirtildi. Açıklamada, Paris ve çevresindeki restoranların kapatılmayacağı, ancak buralarda tedbirlerin sıkılaştırılacağı kaydedildi.

Üniversitelerde 6 Ekim’den itibaren sınıfların yarı yarıya azaltılmış haliyle eğitime devam edileceği ifade edilen açıklamada, insanlara mümkün olduğunca evden çalışmaları tavsiye edildi. Paris Emniyet Müdürü Didier Lallement ve Belediye Başkanı Anne Hidalgo’nun bugün düzenleyeceği basın toplantısında, alınacak yeni önlemleri açıklaması bekleniyor.

Ülkede salgın nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 32 bin 230’a, vaka sayısı ise 619 bin 190’a yükseldi. Fransa’da 3 Ekim’de kayıtlara geçen 16 bin 972 vakayla, salgının başlangıcından bu yana en yüksek günlük vaka sayısı kaydedilmişti. (AA/C)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş