ALMANYA
Gündem

IGMG Genel Başkanı Ergün, Berlin Mevlana Camii’ne Yapılan Baskını Kınadı

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Genel Başkanı Kemal Ergün, iki gün önce Berlin Mevlana Camii'ne yapılan polis baskını ile ilgili bir kınama mesajı yayınladı.
23 Ekim 2020
İslam Toplumu Millî Görüş Genel Başkanı Kemal Ergün. Fotoğraf: Arşiv

Almanya’nın başkenti Berlin’de iki gün önce koronavirüs pandemisi sebebiyle devlet tarafından yapılan yardımların manipüle edilmesi gerekçesiyle polisin yaptığı baskın büyük tepki topladı. Müslümanlar sosyal medya üzerinden, özellikle polislerin camiye ayakkabıları ile girmelerini kınadıkları bir çok mesaj paylaştı.

hem insanlara, hem de bir mabede karşı ciddi bir saygısızlıktır”

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Genel Başkanı Kemal Ergün de Twitter hesabından Berlin Mevlana Camii’ne karşı polisin sergilediği tutumu kınadığı bir tweet paylaştı. Ergün, “İnsanların sabahın erken saatlerinde ibadet için camide bulunduğu bir esnada böyle bir muamele hem insanlara, hem de bir mabede karşı ciddi bir saygısızlıktır.” diye kayetti. 

Baskın 150 polis ile gerçekleştirilmişti

Berlin-Kreuzberg’de bulunan Mevlana Camii’ne iki gün önce baskın düzenlenmiş, gerekçe olarak koronavirüs pandemisi sebebiyle devlet tarafından yapılan yardımların manipüle edilmesi gösterilmişti. Caminin yanı sıra cami dışındaki bazı dükkân ve aralarında Mevlana Camii Başkanı İdris Kahraman’ın evinin de bulunduğu evlerde de arama yapılmıştı. 150 polisin yer aldığı baskınlarda, bilgisayarlara, cep telefonlarına ve çok sayıda evraka el konmuştu.(bb)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş