Almanya
Gündem

Almanya’da Camiye İslam Karşıtı Mektup Gönderildi

Almanya'nın Hamburg kentindeki camiye Müslümanlara ve İslamiyet'e hakaret içeren mektup gönderildi.
23 Ekim 2020
@Shutterstock

Almanya’nın Hamburg kentindeki Yeni Beyazıt Camisi’ne kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce Müslümanlara ve İslamiyet’e hakaret içeren mektup gönderildi.Hakaret ve küfür içeren İslam karşıtı mektupta ayrıca çeşitli görsel ve fotoğraflar kullanılarak Müslümanlar aleyhine nefret söylemlerine yer verildi.

Caminin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, söz konusu mektup kınanarak gönderen kişi ya da kişilere yönelik, “Burası sizin ülkeniz değil, bizim ülkemiz. Biz burada yaşıyoruz ve burada kalıcıyız, buna alışın.” denildi.

Cemiyet Başkanı, Adem Bora, söz konusu mektubun bireysel bir eylem olduğunu düşündüğünü, mektubu çok da önemsemediklerini belirtti. Bora, mektup ile ilgili emniyet güçlerini de bilgilendirdiklerini belirterek, polisin gelerek incelemelerde bulunduğunu söyledi. Adem Bora, caminin Hamburg’un en kozmopolit bölgelerinden birinde olduğunu da kaydederek, ilk kez böyle bir durumla karşı karşıya kaldıklarını ifade etti.

İslam karşıtı mektup cami cemaatinin yanı sıra sosyal medyada da büyük tepki çekti. Yapılan yorumlarda Almanya’da aslında ırkçıların azınlıkta olduğu, tüm insanların eşit olduğu ve herkesin dinine saygı duyulması gerektiği gibi sözler yer aldı.(AA,C)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş