Gündem

Thomas Strobl’den “Almanya’da Her Yer Kapatılsın” Önerisi

Baden-Württemberg eyaleti İçişleri Bakanı Thomas Strobl kısa süreli kısıtlamalarla Almanya'daki artan vaka sayısının önüne geçilebileceğini savundu.
27 Ekim 2020
Baden-Württemberg Eyaleti İçişleri Bakanı Thomas Strobl @Facebook

Baden-Württemberg Eyaleti İçişleri Bakanı Thomas Strobl katıldığı “The Pioneer” adlı haber portalında Almanya’daki vaka sayısına ilişkin açıklamalarda bulundu. Günlük yeni enfeksiyon vaka sayılarının artışı durumunda, Almanya genelinde bir haftalık bir “kapanma” önerisinde bulundu. Strobl, “Vaka sayılarının gidişatına bakacak olursak, bir hafta her yeri kapatmamız gerekecek” dedi.

KISA SÜRELİ KISITLAMA ŞART

Okul, anaokulları ve iş yerlerinin de kapatılması gerektiğini belirten Strobl, kısıtlamaların sınır trafiğini de kapsaması gerektiğini savundu. Kısa süreli kısıtlamaların enfeksiyon zincirini durdurabileceğine dikkat çeken Strobl, “Böylece Noel’de insanlar tekrar bir araya gelebilir” dedi.

“ALMANYA, FRANSA VE İSPANYA GİBİ OLACAK”

Sağlık uzmanı Karl Lauterbach’ta benzer önerilerde bulundu. Lauterbach, “Virolog Christian Drosten’in bahsettiği gibi Almanya’da bulaş zinciri acilen kırılması gerekiyor” dedi. Okul, anaokulları ve iş yerleri dışında, yiyecek ve içecek sektörüne sıkı kısıtlamalar getirilmesi gerektiğini savunan Lauterbach, aksi takdirde üç hafta içerisinde “Almanya, Fransa ve İspanya gibi olacak” dedi.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş