ALMANYA
Gündem

Almanya’da Hz. Muhammed Karikatürü ve Charlie Hebdo Karşıtı Gösteri Yasaklandı

Almanya’nın Frankfurt şehrinde, Hz. Muhammed karikatürleri ve Charlie Hebdo dergisini protesto amacıyla 7 Kasım’da planlanan gösteri, belediye tarafından yasaklandı.
05 Kasım 2020
@aa

Almanya’nın Hessen eyaletindeki Frankfurt şehrinde, Hz. Muhammed karikatürleri ve “Charlie Hebdo” dergisi karşıtı gösteri, belediye tarafından iptal edildi. Alman basınında yer alan haberlere göre, Frankfurt Belediye Meclisi’nde kentin güvenlik işlerinden sorumlu Markus Frank’ın yaptığı açıklamada, cumartesi günü yaklaşık 200 kişinin katılması beklenen gösterinin Frankfurt’ta kamu düzeni ve güvenliği için tehdit oluşturduğunu savundu.

“Tahammül Edilemez Buluyorum”

Fransa ve Avusturya’da meydana gelen terör saldırılardan sonra Avrupa’da, terör kurbanlarının yakınlarıyla birlikte yas tutulduğunu belirten Frank, “Tam bu sırada liberal ve dünyaya açık kentimizde hiciv dergisi Charlie Hebdo’ya karşı bir gösteri düzenlenecek olmasını tahammül edilemez buluyorum” ifadesini kullandı.

Frank ayrıca bu gösterinin terör saldırılarında hayatlarını kaybedenlerin yakınlarının duygularını da inciteceğini söyledi. Toplanma hakkı ve ifade özgürlüğünün yüksek değerler olduğunu aktaran Frank, ancak toplumsal barış konusundaki sorumluluğun ve ortak değerlerin gerilimin daha fazla artmasına izin vermemeyi gerektirdiğini kaydetti.(AA,C)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş