Gündem

Almanya’da İki Camiye Saldırı

Almanya'da Diyanet İşleri Türk İslam Birliği'ne (DİTİB) bağlı bir caminin duvarlarına boya atılırken, başka bir camide ise hırsızlık girişimi kaydedildi.
10 Kasım 2020
Höchst beldesinde DİTİB Eyüp Sultan Cami @aa

Frankfurt kenti yakınlarındaki Höchst beldesinde DİTİB Eyüp Sultan Camii’nin duvarlarına sarı kırmızı ve yeşil boya torbaları atıldı. Höchst DİTİB Eyüp Sultan Camisi Yönetim Kurulu Üyesi Burhan Hızal, sabaha karşı 03.00’teki olayla ilgili, “Saldırının kimler tarafından yapıldığını bilmiyoruz.” dedi.

SON DÖNEMLERDE CAMİLERE YÖNELİK SALDIRILAR ARTTI

Son dönemlerde camilere yönelik artan saldırılara dikkat çeken Hızal, bu durumun cami cemaatini, üyeleri ve aileleri tedirgin ettiğini ifade etti. Sabah namazına gelen cemaatin farkettiği olayın polise bildirildiğini ifade eden Hızal, geçen yıl camilerine terör örgütü yandaşlarınca yazılı saldırıda bulunulduğunu hatırlatarak, saldırganların bir an önce bulunmasını talep ettiklerini söyledi.

BAŞKA BİR CAMİDE HIRSIZLIK

Öte yandan Kuzey Ren Vestfalya Eyaletindeki Balve beldesinde Mimar Sinan Camii’nde ise hırsızlık girişimi meydana geldi. DİTİB Mimar Sinan Camii Dernek Başkanı Özkan Güler, gece 01.00 sularında maskeli ve el fenerli bir kişinin caminin kapı ve pencerelerini zorlayarak içeri girmeye çalıştığını, ana giriş kapısındayken güvenlik kamerasını farkederek kaçtığını belirtti.

Polise bilgi verdiklerini dile getiren Güler, Alman komşularla birlikte çevrede arama yaptıklarını söyledi. (AA,C)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş