Toplum

IGMG Köln Bölgesi Karantinadaki Aileleri Ziyaret Etti

IGMG Köln Bölge Yönetim Kurulu üyeleri ve cemiyetler, Pazar günü ziyaret ettikleri evlere simit, poğaça ve taze ekmek götürdü
İskender Güngör
15 Kasım 2020

İslam Toplumu Milli Görüş (IGMG) Köln Bölge Yürütme Kurulu ve bölgeye bağlı cemiyetler, başta teşkilat mensubu ve üyeleri olmak üzere koronaya yakalanan aileleri ziyaret etti. IGMG Köln Bölge Yürütme Kurulu üyeleri 15 Kasım Pazar günü ziyaret ettikleri evlere simit, poğaça ve taze ekmek götürdü. Bulaşma riskini dikkate alan heyet, ailelerle kapı dışından sohbet etti, ihtiyaçlarını sordu.

Ziyaretlerle ilgili bilgi veren İslam Toplumu Milli Görüş Köln Bölge Başkanı Ali Bozkurt korona sebebiyle karantina altında bulunan ailelerin hâl ve hatırları ile ihtiyaçlarını sorduklarını, hastalara da geçmiş olsun dileklerini ilettiklerini bildirdi. Bölge Başkanı Ali Bozkurt, bu ziyaretlerin devam edeceğini de söyledi.

IGMG Köln Bölgesi ve cemiyetlerin ziyaret ettiği aileler de bu sıkıntılı dönemde yaptıkları ziyaret dolayısıyla Köln Bölgesine ve cemiyetlerine menmuniyet ve teşekkürlerini iletti. Kalk şubesinin ziyaret etiği  Yılmaz ailesi de bu aksiyonun çocuklar için de güzel bir örnek olduğuna işaret etti.  Yılmaz ailesi, çocuklarına “Bakın, biz dışarı çıkamıyoruz diye yardımsever insanlar bize geldi. Bu  işleri yapanlar gönüllü insanlar. Bizi düşünüp kapımıza kadar geldiler. Yarın da siz aynısını başkaları için yapacaksınız.” diyerek çocuklarına nasihatler de bulunduklarını belirtti.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş