Almanya
Toplum

Almanya’da İslami Kuruluşlardan Sel Mağdurlarına Yardım

Almanya’da Büdingen kasabasında meydana gelen selde zarar görenlere IGMG Gelnhausen Cemiyeti ve DİTİB'e bağlı dernekler yardımda bulundu.
23 Şubat 2021
Büdingen kasabası su altında kaldı.

Almanya’nın Hessen eyaleti Büdingen beldesinde geçen ay meydana gelen sel ve su baskınlarında zarar görenlere yardımlar sürüyor. İslam Toplumu Milli Görüş (IGMG) Gelnhausen Cemiyeti, selden etkilenen Büdingen kasabasına acil yardım götürmüştü. Son olarak Diyanet İşleri Türk İslam Birliğine (DİTİB) bağlı 8 cami derneği, Altenstadt, Büdingen, Erlensee, Fulda, Gelnhausen, Hanau, Schlüchtern ve Wachtersbach DİTİB cami dernekleri, yardımseverlerden topladıkları 8 bin Euro değerindeki yardımı yetkililere teslim etti.

“YARDIMLAR BURAYA OLAN SOSYAL BAĞLILIĞI GÖSTERİYOR”

Erlensee DİTİB Fatih Camii’nin yardımını teslim alan Erlensee Belediye Başkanı Stefan Erb, “Camide tüm milletlerden insanların bir araya gelmesi memnuniyet verici. Büdingen’e destek olmak için düzenlenen bağış kampanyası, buraya olan sosyal bağlılığı gösteriyor.” ifadesini kullandı.

Büdingen DİTİB Camisi’nin yardımını alan Belediye Başkanı Büdingen Erich Spamer, tüm cami derneklerine teşekkürlerini iletti.

IGMG Gelnhausen Cemiyeti: “Mazlum ve mağdurun yanında olduk ve olmaya devam ediyoruz”

İslam Toplumu Millî Görüş Gelnhausen Cemiyeti’de, selden etkilenen Büdingen kasabasına acil yardım götürmüştü. Ayrıca su baskınları esnasında halkın yardımına koşan ve kurtarma çalışmaları yapan itfaiye ve diğer yardım ekiplerinin acil ihtiyaçlarını karşılamıştı. Gelnhasusen Şube Yönetimi’nden  yardımlarla ilgili yapılan açıklamada “İslam Toplumu Millî Görüş Teşkilatları Hessen Bölgesi Gelnhausen şubesi olarak, din dil ırk ayrımı yapmaksızın mazlum ve mağdurun yanında olduk ve olmaya devam ediyoruz. Bölgemizin işbirliği ve yerel belediyenin koordinasiyon ile gerek bölgemizin ve gerekse cemiyet üyelerimizin verdiği yardımları sel felaketine maruz kalan Büdingenlilere ulaştırdık.”ifadeleri kullanılmıştı. (AA,C)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş