Gündem

Almanya’da Camiye Irkçı Tehdit Mektubu

Almanya'nın Hessen eyaletindeki Waechtersbach beldesinde, Diyanet İşleri Türk İslam Birliğine (DİTİB) bağlı Merkez Camisi’ne gamalı haç işareti ve ırkçı ifadelerin bulunduğu tehdit içerikli bir mektup gönderildi.
31 Aralık 2020
Waechtersbach DİTİB Merkez Camii @aa

Waechtersbach DİTİB Merkez Camii’ne posta yoluyla gamalı haç işaretinin yer aldığı ve ırkçı ifadelerin kullanıldığı tehdit mektubu gönderildi.

“ÖNEMLİ OLAN ORTAK PAYDADA BULUŞMAKTIR”

Waechtersbach DİTİB Merkez Camii Derneği Başkanı Hakan Akbulut posta kutusunu 29 Aralık 2020 tarihinde saat 17:00’de açtığını belirtti. Gönderilen mektupta gönderici bilgilerinin olmadığını fark ettiğini belirten Akbulut, aşırı sağ içerikli mektubu emniyetle paylaştığını söyledi. Akbulut, son zamanlarda camilere yönelik tehditlerin yaygınlaştığına dikkat çekerek, bu tutumun demokratik ve insan hakları ilkelerine uymadığını belirtti.

Akbulut, “Düşmanlıklar üzerine kurulu bir sistem hiç kimsenin fayda görebileceği bir sistem olamaz. Önemli olan ortak paydada buluşmaktır.” dedi. Mektubu gönderen kişi ya da kişileri kınayan Akbulut, polisin olayla ilgili soruşturma başlattığını bildirdi. (AA,C)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş