Toplum

Hollanda Yıllık 1.000 Euro Eğitim Yardımı Verecek

Hollanda iş piyasasınını geliştirmek amacıyla, kendisini geliştirmek isteyen çalışan ya da işsizlere 1.000 Euro eğitim yardımı verecek.
21 Şubat 2022
Hollanda, çalışanlara veya işsizlere mesleki egitimlerini geliştirmek için 1.000 Euro eğitim yardımı verecek. @shutterstock

Hollanda, iş piyasasını harekete geçirmek için yıllık 1.000 Euro eğitim yardımı verecek. Yardımlar STAP (Stimulering Arbeidsmarktpositie) programı çerçevesinde verilecek. 1.000 Euroluk STAP yardımından çalışanlar veya işsizler yararlanabilecekler. Yardımdan mevcut eğitimini geliştirmek, mesleki bilgi ve becerilerini artırmak isteyenler yararlanılabilecek.

STAP yardımı olarak bilinen eğitim yardımı için 1 Mart 2022 tarihinden itibaren müracaat edilebilecek. Müracaatlar online olarak yapılabiliyor.

Eğitim masraflarının vergiden düşülmesinin kaldırıldığı Hollanda’da STAP programı çerçevesinde verilecek olan 1.000 Euro’luk eğitim yardımı, kişilere ödenmeyecek. Ödemeler, kişilerin eğitim gördüğü kurumlara verilecek. Eğer eğitim 1.000 Euro’yu geçiyorsa, geri kalanını kişiler kendileri ödeyecek.

 

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş