Toplum

Hasene Mobil Aşevi Binlerce Evsiz ve Mülteciye Sıcak Çorba Veriyor

Hasene insani yardım derneği, Almanya’nın çeşitli kentlerinde binlerce evsiz ve mülteciye sıcak çorba dağıtıyor. Çorbalar tren garları başta olmak üzere mülteci kamplarında veriliyor.
Murat Kubat
13 Ocak 2023

Hasene insani yardım kuruluşu soğuk kış günlerinde evsizlere sıcak çorba dağıtıyor. Kuzey Ruhr, Ruhr A ve Württemberg bölgelerinde başlayan sıcak çorba ikramı Köln, Danimarka, Avustralya, Doğu Fransa ve Rhein Neckar Saar bölge şubelerinde devam ediyor. “Komşusu açken tok yatan bizden değildir” nebevi düsturu ile süren çalışmaya evsizlerin ilgisi yüksek. Dağıtılan sıcak çorba kaseleri içenlerin içini ısıtıyor.

Hamm şehrinde 1.200 kişiye ulaşıldı

İslam Toplumu Milli Görüş (IGMG) Ruhr A Bölgesi Hamm-Pelkum Şubesi’nin katkılarıyla evsizlere sıcak çorba ikram edildi. 8 günde 1.200 kişiden fazla kişiye sıcak çorba, çay ve sıcak yemek dağıtıldı. Hamm ana tren garı önünde konumlanan Hasene mobil aşevi farklı şubelerde de hizmet vermeye devam edecek.Ruhr A bölgesi olarak sıcak çorba ikramı yapılan şubeler: Hagen, Recklinghausen, Essen Katernberg ve Dortmund Anadolu.

Bielefeld’te Ukraynalı mültecilere ulaşıldı

Hasene mobil aşevi ile sıcak çorba dağıtımının yapıldığı diğer bir yer Kuzey Ruhr bölgesi. Çalışmalar Hasene ve İslam Toplumu Milli Görüş (IGMG) Kuzey Ruhr Bölgesi Bielefeld Şubesi işbirliğinde gerçekleştirildi. Sıcak çorba ikramı Bielefeld ana tren garı önünde evsizlere ve Heepen Mülteci Kampı’nda Ukraynalı mültecilere yapıldı. Yaklaşık 650 kişiye sıcak çorba dağıtıldı. Kuzey Ruhr Bölgesi sıcak çorba ikramı yapılacak diğer şubeler ise Osnabrück ve Lengerich Şubeleri olacak.

Heilbronn şehir merkezinde dağıtım yapıldı

Hasene mobil aşevi sıcak çorba ikramına İslam Toplumu Milli Görüş (IGMG) Württemberg Bölgesi Heilbronn şehir merkezinde devam etti. Bu aksiyon bölge tarafından 2015 yılından bu tarafa her yıl kış aylarında yapılmaya devam ediyor. Şu ana kadar yaklaşık 400 kişiye sıcak çorba ikram edildi. Württemberg bölgesi olarak Hasene mobil aşevinin hizmet vereceği şubeler: Müchlacker, Heilbronn, Mössingen, Esslingen, Philipsburg, Göppingen, Aalen, Ludwigsburg ve Enzweihingen.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş