Gençlik

Annecy Merkez Camii’nde Gençler Sabah Namazında Bir Araya Geldi

Fransa Millî Görüş İslam Konfederasyonu (CIMG) Alpes Bölgesi gençleri Annecy Merkez Camiinde cemaatle sabah namazı kılmak için buluştu.
Mustafa Pala
24 Şubat 2023

CIMG Alpes Bölge Gençlik Teşkilatı tarafından düzenlenen “Cemaat ile Sabah Namazı” programı kapsamında gençler Annecy Merkez Camiinde bir araya geldi. Gençler önce cemaatle sabah namazı kıldı. Namazda Türkiye ve Suriye’de depremde vefat edenlere Allah’tan rahmet dilenerek dua edildi ve yaralıları acil şifalar dilendi.

Namaz ve duadan sonra sohbet programına geçildi. Sohbet sonrasında gençlere kahvaltı ikramı yapıldı.

Sefa Tamtürk tarafından okunan Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programa, IGMG Gençlik Teşkilatı Orta Öğretim Başkanı Yasin Yapar, Bölge Gençlik Teşkilatı Başkanı Mikail Tamtürk, Bölge Başkanı Yusuf Çakır’ın yanı sıra, birçok idareci ve gençler katıldı.

Nasıl yaşarsak öyle ölürüz

Bölge Gençlik Teşkilatı Başkanı Mikail Tamtürk deprem örneğinde olduğu gibi, gençlere ölümün her an her insanın kapısını çalacağını hatırlattı ve “Nasıl yaşarsak, öyle ölürüz. Nasıl ölürsek, öyle diriliriz. Nasıl dirilirsek öyle haşr oluruz.” şeklinde uyarı yaptı.

IGMG Gençlik Teşkilatı Orta Öğretim Başkanı Yasin Yapar da, Müslümanlar olarak her an, okulda, işte, sokakta Rabbimizi hatırlamamız gerektiğini söyledi.

Gençlerin sabah namazı buluşmasına katılan CIMG Alpes Bölge Başkanı Yusuf Çakır ise, sabah namazına gelen gençleri tebrik ederek, organize edenlere teşekkür etti.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş