Dünya

Hacılar, Allah’ın Rasulü Muhammed S.A.V’e Kucak Açan Şehir Medine’de

Hac öncesinde Medine'de Peygamber Efendimizi ve Mescid-i Nebevi'yi ziyaret etmemiş olan hacılar yavaş yavaş Medine'ye geliyor.
02 Temmuz 2023
@aa

Hac öncesinde Medine’ye gitmemiş olan hacıların, hac ibadetini ifa ve Mekke’ye veda ettikten sonra hicrette Allah’ın Rasulü Hazreti Muhammed S.A.V’e kucak açan Medine’ye gelişleri sürüyor.

Hac için ilk olarak Mekke’ye gelen hacı adayları, hac ibadetlerini ifa etmelerini müteakıben kutsal topraklardaki ikinci durakları olan Medine’ye geçmeye başladı.

Mekke’nin yaklaşık 450 kilometre kuzeyindeki Hicaz bölgesinde yer alan Medine, Hazreti Paygamberimiz Muhammed s.a.v.’e Mekke’den hicretinde kucak açtığı için İslam dünyasında önemli bir konumda bulunuyor.

Hac farizasını yerine getiren hacılar, Mekke’den sonraki ikinci durakları olan Medine’de otellerine yerleşmelerinin ardından öncelikle Mescid-i Nebevi’ye (Peygamber’in mescidi) giderek Hazreti Peygamber’i selamlıyor.

Allahın Rasulü Hazreti Muhammed’in, inşaatında bizzat çalıştığı Mescid-i Nebevi’de Müslümanlar, önce Hazreti Peygamber ile Hazreti Ebubekir ve Hazreti Ömer’in kabirlerinin yer aldığı Hücre-i Saadet’i selamlıyor, sonrasında ise İslam Peygamberi’nin kabri ile minberi arasındaki Ravza-i Mutahhara’da namaz kılıp dua ediyor. (c/aa)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş