Gündem

Hamburg’da Gazzeli Çoçuklarla Kefenli Dayanışma Gösterisi

Hamburg’ta bir grup, İsrail saldırılarında hayatını kaybeden Gazzeli çocukları anmak üzere, kefene sarılmış çocukları temsilen yüzlerce oyuncağı sergiledi.
19 Ocak 2024

Almanya’nın Hamburg kentinde bir grup, İsrail’in sürekli saldırıları sonucunda hayatını kaybeden Gazzeli çocukları anmak üzere, hayatını kaybeden binlerce çocuğu temsilen kefene sarılmış oyuncakları sergiledi.

Hamburg şehir merkezinde yapılan gösteride yüzlerce çocuk oyuncağı üzerine beyaz bez sarılarak meydanda sergilendi. Yerde sergilenen oyuncaklar, beyaz kefenleri ile defnedilen binlerce Gazzeli çocuğu temsil ediyor.

İşgalcinin Hakkı Savunuluyor, Ölen Çocuklar Dikkate Alınmıyor

Göstericiler, Gazze’nin İsrail işgali ve kuşatması altında olduğuna dikkat çekerek, özellikle Almanya’nın yalnızca bir işgal gücünün savunma hakkına vurgu yapması eleştirildi ve saldırılarda binlerce Gazzeli çocuğun öldürülmesine sessiz kalındığı ifade edildi.

Hamburg’da Filistin’e Destek Gösterileri Yasaklanmıştı

Daha önceleri Filistin ile dayanışma gösterileri yasaklanmış, gösterilerden birisini engellemek isteyen polis ile göstericiler arasında tartışma çıkmıştı.

Gösteri sonrasında bir kişi polise saldırmak suçlaması ile hakim karşısına çıkarılmıştı.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Sıla-i Rahim Bizi Biz Yapar

İslam, Müslüman bireyi en yakınındakilerden başlayarak çevresindeki insanlara karşı sorumlu tutmuştur. Akrabaların yakınlığına göre bu hak ve sorumluluklar maddi ve manevi olarak farklılık göstermektedir. Bu hakları gözetmek sıla-i rahim kavramı ile ifade edilmiştir.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş