Lübnan
Hasene
Toplum

Hasene Lübnan Halkına Yardımları Ulaştırdı

Hasene International Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta meydana gelen patlama sonucu mağdur duruma düşen 7 bin 120 kişiye yardım ulaştırdı.
Murat Kubat
19 Ağustos 2020
Hasene Lübnan yardımları dağıtımı

İnsani yardım derneği Hasene International Lübnan’ın başkenti Beyrut limanında yaşanan patlamada mağdur olan insanlara yardım elini uzattı. 508 aileye (2 bin 540 kişiye) gıda kolisi, 200 aileye (Bin kişiye) ekmek ve su yardımı, bin kişinin yaşama alanı olan 10 sahayı molozlardan temizleme, 500 aileye (2 bin 500 kişiye) sıcak yemek ve meyve suyu, 10 evin tadilatı (80 kişi) yardımı ulaştırıldı. Yapılan yardımlarla toplam 7.120 kişiye  ulaşıldı.

Hasene International e.V. Başkanı Mesud Gülbahar yapılan yardımlara dair şunları söyledi: “Lübnan’daki patlama sonucu mağdur olan insanlar oldu. Patlamanın olduğu noktaya yakın yerlerdeki evlerde ciddi hasarlar oluştu. Kurban Bayramı’ndan hemen sonra böyle bir hadisenin yaşanmış olması üzücü oldu. İlk etaptaki yardımlarımızı bölgedeki mağdurlara ulaştırdık. Duruma göre desteklerimiz devam edecek.”

30 bin Euroluk yardım

Hasene daha önce yaptığı açıklamada Beyrut’ta meydana gelen yüzden fazla can kaybı ve binlerce insanın yaralanmasına neden olan patlamanın yaralarını sarmak için ilk etapta 30.000€’luk maddi yardımı bölgeye ulaştırdığını açıklamıştı.

Lübnan’ın zor durumda olan ekonomisini daha da zor duruma sokan patlamanın ardından pek çok kuruluş yardım çağrısı yapmıştı.

 

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş