ALMANYA
Gündem

Riskli Bölgeden Gelenlere Karantina Uygulaması 15 Ekim’e Ertelenebilir

Almanya’da riskli bölgeden gelenler için planlanan karantina uygulamasının 15 Ekim’e ertelenebileceği açıklandı.
30 Eylül 2020
@Shutterstock
@Shutterstock

Almanya’da riskli bölgelerden gelenler için 1 Ekim’de yürürlüğe girmesi planlanan yeni uygulamanın ertelenebileceği açıklandı. Hükûmet, uygulamayı 1 Ekim’de başlatma çabası içerisindeyken, konuyla ilgili İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Steve Alter açıklamalarda bulundu. Alter, “Uygulamanın 15 Ekim’de yürürlüğe girmesi daha olası bir ihtimal.” diye konuştu.

Testler Geldikten 10 Gün Sonraya Kadar Ücretsiz Olacak

Başlaması beklenen yeni uygulamaya göre riskli ilan edilen bölgelerden Almanya’ya gelen vatandaşlar karantinaya tabi tutulacak ve en az 5 gün evlerinde durmak zorunda olacak. Yapılacak PCR testi sonucunun negatif çıkması durumunda ise karantinadan çıkabilecekler. Geldikten en geç 10 gün sonraya kadar yapılan testler ücretsiz olacak.

Mevcut durumda riskli bölgelerden Almanya’ya son 48 saatte negatif test yaptırmış olan vatandaşlar için karantina uygulanmıyor. Buna göre ülkeye sonucu negatif olan test ile giriş yapanlar, günlük hayata herhangi bir kısıtlama olmadan dönebiliyorlar.(c)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Fransa’daki İslami Kuruluşlar: “Cumhurbaşkanına Sunulan Metin, Müslümanları Suçlayıcı ve Ötekileştirici”

Fransa’da bir süredir tartışılan, Ulusal İmamlar Konseyi İlkeler Tüzüğü’ne imza atmayan Millî Görüş Fransa İslam Konfederasyonu, Fransa'daki Türk Müslüman Dernekleri Koordinasyon Komitesi ve Tebliğ Federasyonu ortak bir açıklama yaptı. İslami kuruluşlar, prensipte imamlar konseyi projesini desteklemekle beraber Macron'a sunulan metnin Müslümanları suçlayıcı ve ötekileştirici ifadeler içerdiğini açıkladı.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş