ALMANYA
Gündem

Almanya’da Yeni Korona Kararları: Daha Fazla Maske, Daha Az Kutlama

Almanya’da Başbakan Merkel ve eyalet başbakanları, yeni koronavirüs önlemlerini görüştü. Buna göre, maske kullanımının daha da yaygınlaştırılacağı, özel kutlamaların ise daha da kısıtlandırılacağı kararlaştırıldı.
14 Ekim 2020
@Shutterstock

Almanya’da yeni korona kararları gündemde. Buna göre Başbakan Merkel ve eyalet başbakanları, koronavirüs önlemleri kapsamında alınacak yeni kararları görüştü. Yeni koronavirüs önlemleri kapsamında, vaka sayılarının 100 binde 35’e ulaşması durumunda, çeşitli önlemler alınacak.

Maske Zorunluluğu Daha da Yaygınlaşacak

Alınacak yeni önlemlere göre, maske zorunluluğunun insanların birbirine yakın olacağı ve uzun süre birlikte bulunacağı yerlerde uygulanacağı belirtildi. Ayrıca özel kutlamaların sadece gerekli durumlarda yapılabileceği kaydedildi. Özel kutlamaların en büyük enfeksiyon kaynaklarından birisi olduğu ifade edildi.

İş Sahiplerine Ek Yardım

Yeni alınan önlemler nedeniyle, iş yerlerini kısıtlamak durumunda kalan iş sahiplerine ayrıca ek yardımların yapılacağı belirtildi. Ayrıca bar ve kulüplerin, yüksek vaka sayılarına ulaşılması durumunda kapatılacağı ifade edildi. Aile fertleri veya arkadaşlar arasında yatılı ziyaretlerle alakalı ise herhangi bir sınırlama gelmeyeceği belirtildi.

son 24 saatte 5 bin 132 yeni vaka

Almanya’da bulaşıcı hastalıklar alanında çalışmalar yürüten ve hükûmeti bilgilendiren Robert Koch Enstitüsünce (RKI) yapılan açıklamada, ülkede yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edilen kişi sayısının son 24 saatte 5 bin 132 arttığı bildirilmişti. Bu rakamın, nisan ayından bu yana en yüksek rakam olarak kayıtlara geçtiği ifade edilmişti. Almanya genelinde Kovid-19 vaka sayısının 334 bin 585’e ve virüs nedeniyle ölenlerin sayısının da 9 bin 677’ye yükseldiği açıklanmıştı.(bb)

 

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş