Gündem

Sontheim’daki Fatih Camii’ne Yapılan Saldırı Kilise Tarafından Kınandı

Baden-Württemberg eyaleti Sontheim beldesindeki Fatih Camii'nin duvarına haç işareti çizilmiş ve tabelası boyanmıştı. Heidenheim ilçesine ait Evanjelik kilise saldırıyı mektup aracılığıyla kınadı.
21 Aralık 2020
Sontheim Fatih Camii

Almanya’nın Baden-Württemberg eyaleti Sontheim beldesinde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Fatih Camii’nin duvarına 19 Aralık tarihinde kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce haç işareti çizilmiş ve tabelası boyanmıştı. Saldırı Heidenheim ilçesine ait Evanjelik kilise tarafından bir mektup aracılığıyla kınandı.

DİNİ İNANÇLARI KÖTÜ EMELLERİNE ALET EDİYORLAR

Evanjelik papaz Eva-Maria Busch imzalı mektupta, “Hristiyanlar için kutsal olan haç işareti İslam’a ve Müslümanlara karşı saldırı aleti haline getirilerek, semavi dinlere mensup bireylerin birbirine düşürülmesi amaçlanıyor. Bu saldırıyı yapanlar, dini inançları kötü emellerine alet ediyorlar.” ifadelerine yer verildi.

Saldırıdan dolayı cami ve kilise arasındaki iletişimin zarar görmemesini temenni eden Heidenheim kilisesi, Fatih Camii’nin yetkililerine geçmiş olsun dileklerini iletti.

 

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş