Gündem

İskoçya Şubat Ayına Kadar Sokağa Çıkma Yasağı Getirdi

İskoçya sokağa çıkma yasağı uyguluyor. İskoçya'ya giriş ve çıkışlara ancak acil durumlarda müsade edilecek. İbadethaneler de Şubat ayına kadar kapalı kalacak.
04 Ocak 2021

İngiltere’nin İskoçya bölgesinde bu geceden itibaren sıkı sokağa çıkma yasağı uygulanacak. İskoçya Başbakanı Nicola Sturgeon parlamentoda yaptığı konuşmada, adalar haricinde ana kara İskoçya’sında çok acil ihtiyaçlar haricinde sokağa çıkma yasağının başlayacağını bildirdi.

İskoçya Başbakanı Nicola Sturgeon, yasağın şimdilik Şubat ayına kadar devam edeceğini açıkladı.

Sokağa çıkma yasağı sürecinde İskoçya’da ibadethaneler ve okullar da kapalı kalacak. İki evden ancak iki kişi bir araya gelebilecek.

İskoçya’ya girişler ve İskoçya’dan çıkışlara acil hâller dışında müsade edilmeyecek. Sokağa çıkma yasağı çerçevesine bir araya gelmek durumunda olan kişiler sosyal mesafeyi 2 metre olarak uygulayacak.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Fransa’daki İslami Kuruluşlar: “Cumhurbaşkanına Sunulan Metin, Müslümanları Suçlayıcı ve Ötekileştirici”

Fransa’da bir süredir tartışılan, Ulusal İmamlar Konseyi İlkeler Tüzüğü’ne imza atmayan Millî Görüş Fransa İslam Konfederasyonu, Fransa'daki Türk Müslüman Dernekleri Koordinasyon Komitesi ve Tebliğ Federasyonu ortak bir açıklama yaptı. İslami kuruluşlar, prensipte imamlar konseyi projesini desteklemekle beraber Macron'a sunulan metnin Müslümanları suçlayıcı ve ötekileştirici ifadeler içerdiğini açıkladı.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş