Toplum

Almanya’da Yabancılar Daireleri Randevuları Aylar Sonrasına Veriyor

Almanya’da yabancı kökenli vatandaşlar Yabancılar Dairelerinde randevu almak için saatlerce beklerken, randevu tarihleri ise aylar sonrasına veriliyor.
10 Ocak 2024
@Shutterstock

Almanya’da Yabancılar Daireleri’ndeki randevu kabusu bitmek bilmiyor. Yabancı kökenli vatandaşlar randevu almak için saatlerce beklerken, bekleme süreleri 15 saati bile bulabiliyor. Randevular ise aylar sonrasına veriliyor.

 1 sene sonrasına bile randevu verilebiliyor

Koronavirüs salgınında başlayan bürokrasi krizinin etkileri devam ediyor. Yabancılar Daireleri’ne telefonla ulaşım neredeyse imkansızken, örnek olarak oturum kartı işlemi için Yabancılar Dairesi’ne giden bir vatandaş, saatlerce beklemeyi göze almak zorunda. Randevu ise 1 sene sonrasına bile verilebiliyor.

eleman sıkıntısı yaşanıyor

Almanya’da Yabancılar Daireleri’nde eleman sıkıntısı yaşanıyor. Birçok bölgede bu nedenle bürokrasideki sıkıntılar devam ediyor. Buna çözüm olarak ise uzmanlar işçi alımı ve yeni hizmet merkezlerinin açılmasına işaret ediyor.(bb)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Sıla-i Rahim Bizi Biz Yapar

İslam, Müslüman bireyi en yakınındakilerden başlayarak çevresindeki insanlara karşı sorumlu tutmuştur. Akrabaların yakınlığına göre bu hak ve sorumluluklar maddi ve manevi olarak farklılık göstermektedir. Bu hakları gözetmek sıla-i rahim kavramı ile ifade edilmiştir.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş