Toplum

Almanların Yaz Tatili Tercihi Değişti: Türkiye İlk Sıraya Yükseldi

Almanya'dan en çok rezervasyon yapılan 10 tatil yeri arasında Türkiye'nin, İspanya'yı geçerek ilk sıraya yerleştiği bildirildi.
04 Mart 2024
@shutterstock

Almanların yaz tatili tercihinde Türkiye ilk sıraya yerleşti. Türkiye’yi İspanya, Yunanistan ve Mısır’ın takip ettiği aktarıldı.

Toplum | 16 Şubat 2024 Almanya’da Dar Gelirli Ailelere Tatil Müjdesi: Devlet Karşılayacak! 16 Şubat 2024

Alman Seyahat Acenteleri Birliğinden (DRV) yapılan açıklamada, Almanya’da tatil paketleri için erken rezervasyon rakamlarının ocak ayı sonunda geçen yıla göre yüzde 30 arttığı belirtildi.

Türkiye ilk sırada

Rezervasyonlarda 2019 yaz dönemindeki rakamın yüzde 11 üzerine çıkıldığı ifade edilen açıklamada, buna rağmen hala koronavirüs öncesi seviyenin yüzde 17 altında kalındığı kaydedildi.

Bu yıl yaz tatili için Almanya’dan en çok rezervasyon yapılan 10 tatil yeri arasında Türkiye’nin ilk sırada bulunduğu bildirilen açıklamada, “2024 yazı için en popüler paket tatil destinasyonları arasında Türkiye ve Antalya çevresi şu anda İspanya’yı geçerek birinci sıraya yerleşmiş durumda. İstanbul Boğazı kıyısındaki ülke özellikle çocuklu aileler arasında popüler” ifadeleri kullanıldı. Açıklamada, Türkiye’yi İspanya, Yunanistan ve Mısır’ın takip ettiği aktarıldı. (aa,c)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş