Gündem

Almanya Türkiye İçin Seyahat Uyarısını Kısmi Olarak Kaldırıyor

Almanya’da Federal hükûmet, Türkiye için seyahat uyarısını kısmen kaldırdı. Dışişleri Bakanlığı bugün yaptığı açıklama ile Antalya, İzmir, Aydın ve Muğla şehirleri için seyahat uyarısının kaldırıldığını duyurdu.
04 Ağustos 2020

Federal Dışişleri Bakanlığı internet sitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı açıklamada Antalya, İzmir, Aydın ve Muğla illerine yapılan turistik gezilerle ilgili olarak  resmî uyarının artık mevcut olmadığını duyurdu. Bununla birlikte bu kararın Türkiye’nin diğer illerinin riskli bölge olarak sınıflandırılması veya karantina düzenlemeleri için herhangi bir etkisi olmayacak.

Bakanlık diğer şehirler için mecbur olmadıkça turistik olarak yapılacak seyahatler konusundaki uyarısını yeniledi.  Kararın alınmasında turistik bölgelerde Kovid-19’e karşı alınan sıkı hijyen tedbirlerinin ve Türkiye’deki turistlerin Almanya’ya dönmeden 48 saat içinde yaptırmaları gereken PCR testinin etkisi olurken, bu önlemlere  uyulması gerektiği belirtildi.

Turistler yetkili bir laboratuvarda veya havalimanlarında korona virüs testlerini yaptırabiliyorlar. Sonucu pozitif çıkanların 14 gün boyunca Türkiye’de doktor gözetiminde karantina altında kalması gerekiyor. (c)

 

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş