Toplum

Almanya’da Cami Kapısında “Askıda Ekmek” Aksiyonu

Almanya’da IGMG'ye bağlı Willich Camisi, yaşanan koronavirüs salgını nedeniyle maddi sıkıntı çeken ya da alışverişte zorlanan insanlar için "askıda ekmek" aksiyonu başlattı.
07 Nisan 2020

Almanya’da İslam Toplumu Millî Görüş’e bağlı Willich Camisi, koronavirüs nedeniyle alışverişe çıkamayan ve yaşanan salgın sürecinde maddi sıkıntı yaşayan insanlara yönelik “askıda ekmek” aksiyonu başlattı.

Şube Başkanı Kerim Işık, Camia’ya yaptığı açıklamada, “Tarihimizde önemli bir yeri olan askıda ekmek geleneğini Willich Camii olarak tekrar canlandırıyoruz. Korana virüsü nedeniyle alışveriş ihtiyacını yerine getirmekte zorluk çekenlere, maddi sıkıntı yaşayanlara askıda ekmek ile destek oluyoruz.” dedi. Işık, asılan yardım paketlerinin içerisine gıda malzemelerinin yanı sıra temizlik ürünleri ve çocuk bezi de olduğunu söyledi.

Aksiyon Belediye Başkan Yardımcısı’nı Şaşırttı

Aksiyonun şehirde büyük ilgi gördüğünü söyleyen Kerim Işık, cumartesi günü başlattıkları etkinlikte her gün cami kapısına 15-20 paket astıklarını ve ve tüm torbaların 1-2 saat içerisinde tükendiğini söyledi. Bölgedeki yerel yetkililerin projeye desteğine de vurgu yapan Işık, Belediye Başkan Yardımcısı Guiedo Goertz’in “askıda ekmek” geleneğine çok şaşırdığını ve büyük memnuniyetle karşıladığını söyledi. Ayrıca şehirde dostluk, birlik ve beraberlik için çok iyi bir adım olduğunu söylediğini de aktardı. Projeye CDU Milletvekili Uwe Schummer, CDU Willich Belediye Başkan aday adayı Sayın Christian Pakusch de destek verdi.

Kerim Işık, daha önce salgın sürecince düşünülen etkinliği gördüğü büyük ilgi nedeniyle devam ettirme kararı aldıklarına da dikkat çekti.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş