Almanya
Toplum

Kadınlar Teşkilatı Kur’ân-ı Kerîm Tilavet Yarışması’nda Finalistler Belli Oldu

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Kadınlar Teşkilatı tarafından düzenlenen 17. Kur’ân-ı Kerîm Tilavet Yarışması’nın finalistleri belli oldu.
28 Eylül 2020
17. Kadınlar Kur’an-ı Kerim Tilavet Yarışması Yarı Finali @Camia Haber

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Kadınlar Teşkilatı İrşad Başkanlığı tarafından organize edilen 17. Kur’ân-ı Kerîm Tilavet Yarışması’nın finalist isimleri belli oldu. Katılımcı genç kızlar bu yıl içerisinde önce şubelerinde daha sonra da bölgelerindeki yarışmaları kazanarak, bölgeler arası gerçekleşen yarı finale katılmaya hak kazandılar. 29 bölgenin katılımıyla gerçekleşen bölgeler arası finallere dört farklı bölge ev sahipliği yaptı. 10-13 ve 14-18 olmak üzere iki ayrı yaş grubunda düzenlenen yarışmanın hazırlıkları ve yarı final elemeleri tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs (Kovid-19) salgınına rağmen aksamadan gerçekleştirildi.

YARI FİNAL ALMANYA VE HOLLANDA’DA YAPILDI

İlk grupta yarışan bölgelerin elemeleri Rhein-Neckar-Saar Bölgesinde, ikinci grup elelmeleri Güney Bavyera’da, üçüncü grup Kuzey Hollanda ve dördüncü grup elemeleri ise Kuzey Ruhr Bölgesi’nde yapıldı. Ev sahipliği yapan bölgeler, elemelere koronavirüs (Kovid-19) salgın tedbirlerine uyularak büyük bir titizlikle hazırlandı. Küçükler ve büyükler olmak üzere iki kategoride yapılan elemelerde finalistler şu şekilde belirlendi:

14-18 Yaş Grubu
Emira Tüzen (Düsseldorf Bölgesi)
Yüsra Nur Kılıç (Kuzey Hessen Bölgesi)
Nida Çalışkan (Ruhr A Bölgesi)
Enise Zümra Yavuz (Viyana Bölgesi)
10-13 Yaş Grubu
Rumeysa Batak (Belçika Bölgesi)
Sedef Demirkaya (Kuzey Hessen Bölgesi)
Sümeyye Biçici (Kuzey Ruhr Bölgesi)
Medine Araz (Viyana Bölgesi)

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Kadınlar Teşkilatı İrşad Başkanlığı tarafından organize edilen 17. Kur’ân-ı Kerîm Tilavet Yarışması’nın finalist isimleri belli oldu.

“ZOR ZAMANLARDA DA OLSAK, GÖREV VE SORUMLULUKLARIMIZI AKSATMADAN YERİNE GETİRMELİYİZ.”

IGMG Kadınlar Teşkilatı İrşad Başkanı Nermin Yalınkılıç, yarışmaya 17’nci kez ev sahipliği yapacak olmaktan duydukları mutluluğu ifade etti. Yalınkılıç, “Zor zamanlarda da olsak, dinî yaşantımızı, görev ve sorumluluklarımızı aksatmadan yerine getirmemiz gerekiyor. Bu yüzden biz de IGMG Kadınlar Teşkilatı İrşad Birimi olarak yarı final öncesi bölge birincilerimize Kur’ân-ı Kerîm özel eğitim kursumuzu bu yıl online platformda da olsa gerçekleştirdik.  Finalistlerimiz için de eğitim devam edecek.” şeklinde açıklama yaptı.

IGMG Kadınlar Teşkilatı İrşad Başkanı Nermin Şeker Yalınkılıç, yarışmaya 17’nci kez ev sahipliği yapacak olmaktan duydukları mutluluğu ifade etti.

Camia’ya konuşan Yalınkılıç, “Al-Huda olarak adlandırdığımız eğitim kursunda Kur’ân-ı Kerîm’i güzel okuma noktasında Hamide İleri ve Gürsel Turhan hocalarımız tarafından eğitim alan bölge birincilerinin azmi ve gayreti takdire şayan, bu da bizi ziyadesiyle memnun etti.”dedi. Genç kızların nezdinde ebeveynlerine, hocalarına ve tüm şube ve bölge idarecilerine teşekkürlerine sunan Nermin  Yalınkılıç, “Önemli olan gençlerimizin Kur’ân-ı Kerîm’i güzel okumaları ve istikamet üzere olmalarıdır.” dedi. 17. Avrupa Kur’ân-ı Kerîm Tilavet Yarışması finalinin 19 Aralık’ta Almanya’nın Köln şehrinde yapılması planlanıyor.(ik,fy)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş