Avusturya
Gündem

Avusturya’da Şiddet Uygulayan Polislere Uzaklaştırma

Avusturya'da geçen yıl 1 kişinin polis tarafından darp edildiği olayla ilgili yeni görüntülerin çıkması üzerine polisler görevlerinden uzaklaştırıldı.
17 Temmuz 2020
@Shutterstock

Avusturya’nın başkenti Viyana’da 8 polis memuru, bir kişiyi darp ettiği gerekçesiyle geçici olarak görevden uzaklaştırıldı.

Polisten yapılan yazılı açıklamada, geçen yıl 28 yaşında bir kişiye polis memurlarının şiddet uyguladığı suçlamasıyla başlatılan soruşturma kapsamında yeni dellilerin ortaya çıktığı bildirildi. Açıklamada, söz konusu polislerin bir şahsı darp ettiklerini gösteren video kayıtlarının ortaya çıktığı belirtildi. Görüntülerin ardından polislerin görevi kötüye kullandıkları gerekçesiyle geçici olarak görevden uzaklaştırıldıkları ifade edilen açıklamada, soruşturmanın emniyet dışından Federal Yolsuzlukla Mücadele ve Önleme birimi tarafından yürütüldüğü kaydedildi.

350 Başvurudan 3’üne İşlem Yapıldı

Öte yandan, İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan bir açıklamada, 2018’den itibaren polise yönelik ‘görevi kötüye kullandığı’ gerekçesiyle 350 suç duyurusunda bulunulduğu, bunlardan yalnız üçüne ilişkin yasal işlem yapıldığı belirtildi.(AA,C)

Sizin İçin Seçtiklerimiz

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş