ALMANYA
Gündem

Hanau Terör Saldırısıyla İlgili Soruşturmanın Kapatılacağı İddia Edildi

Almanya'nın Hanau kentinde 19 Şubat’ta gerçekleştirilen ırkçı terör saldırısı ile ilgili yürütülen soruşturmanın kapatılacağı iddia edildi.
18 Kasım 2020
@aa

Almanya’nın Hessen Eyaleti’nin Hanau kentinde yapılan terör saldırısıyla ilgili cinayete iştirak, cinayete teşebbüs, tehlikeli adam yaralamaktan yürütülen soruşturmanın bitirileceği iddia edildi. İddiaya göre, 19 Şubat 2020 tarihinde Tobias Rathjen adlı terörist tarafından gerçekleştirilen saldırıyla ilgili soruşturmayı yürüten Federal Başsavcılığı’nın, herhangi bir işbirlikçinin olmaması nedeniyle dosyayı kapatma kararı aldığı ifade edildi.

“görülür bir zaman dilimi içinde soruşturma tamamlanacak”

Ayrıca Sabah’ın elde ettiği bilgilere göre savcılığın, “görülür bir zaman dilimi içinde soruşturmanın tamamlanacak olmasından” söz ettiği öğrenildi. Savcılığın, terörist Tobias Rathjen’in dışında bu olaydan kimsenin haberi olmadığından hareket ettiği ifade edildi.

4’Ü TÜRKİYE KÖKENLİ, 9 KİŞİYİ ÖLDÜRMÜŞTÜ

Saldırı, Frankfurt kenti yakınlarındaki Hanau’da iki ayrı kafeye yapılmıştı. Saldırgan, iki nargile kafeyi taramış ve 4’ü Türkiye kökenli olmak üzere, 9 kişiyi öldürmüştü. Kendisi de saldırının ardından intihar etmişti. Katil, saldırıyla alakalı bir de video kaydı bırakırken, göçmenlerin yok edilmesi gerektiğini söylemişti.(c)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş